Al. Wyścigowa 4B lok. 1-4, Warszawa

+48 22 649 8092

Byliśmy uczestnikami…/ Stworzyliśmy…/ Piszą o nas…

do_galerii2016

Zbiór informacji o obecności, udziale w wydarzeniach, publikacjach i wypowiedziach Prezesa oraz konsultantów Spółki.

Fragmenty publikacji prasowych i innych, w tym dotyczących działalności charytatywnej AhProfit Sp. z o.o Sp. k.

 

———————————————————————-49/2018

W dniach 9 i 10 stycznia 2018 r. w centrum szkoleniowo-konferencyjnym w Warszawie odbyło się seminarium „Audyt wewnętrzny obszaru aktuarialnego” zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy.
Patronami merytorycznymi zostali EY oraz KPMG firmy współpracującymi były AhProfit wraz z TG Doradztwo i Zarządzanie, patronatem medialnym seminarium objęła Gazeta Ubezpieczeniowa.
Prezes firmy AhProfit – dr Adam H. Pustelnik poprowadził panel dyskusyjny dotyczący weryfikacji modeli ubezpieczeniowej, oceny efektywności pracy aktuariusza oraz najlepszych praktyk i wytycznych innych nadzorów, w którym udział wzięli: Dagmara Wieczorek Bartczak z EY, Adam Fornalik z KPMG, Elżbieta Mocek z Aegon Życie S.A. oraz dr Piotr Salenk z PKO BP S.A., dyskusja podczas panelu zaktywizowała uczestników seminarium do zadawania pytań oraz rozmów kuluarowych.

———————————————————————-48/2016

W dniach 21-22 CZERWCA 2016 odbyła się KONFERENCJA INSURANCE & REINSURANCE DAYS, w której uczestniczył Prezes AhProfit – dr Adam H. Pustelnik. Firma AhProfit była także partnerem merytorycznym spotkania. Celem organizatorów było stworzenie konferencji adresowanej do szerokiego grona odbiorców, która będzie z jednej strony skupiała się na najistotniejszych problemach rynku, a z drugiej – stanowiła miejsce spotkań dwustronnych ubezpieczycieli, reasekuratorów oraz innych uczestników.

Galeria

———————————————————————-47/2016

Jesteśmy dumni z Certyfikatu „FIRMA GODNA ZAUFANIA 2016″ – przyznanego AhProfit Sp. z o.o Sp. k – przez Centrum Badania Opinii Klientów Sp. z o.o. Ten wyjątkowy certyfikat przyznawany jest wybranym przedsiębiorstwom za nieposzlakowaną opinię w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów. Data przeprowadzonego badania: 16.02.2016.

Certyfikat

———————————————————————-46/2016

Sesja pt. ”Biznes i medycyna” podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress, Katowice 18-20 lutego 2016 r.) przyniosła gorącą dyskusję o tym, czy medycyna jest biznesem, czy nim być nie powinna. W konwencji pro i kontra swoje argumenty przedstawili Adam H. Pustelnik, prezes zarządu AhProfit Sp. z o.o. oraz prof. Jan Duława, prorektor ds. nauki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Czy medycyna jest biznesem?

Kongres – program, goście, prelekcje

TVP Katowice, wywiady w gronie uczestników

———————————————————————-45/2016

Otrzymaliśmy zaproszenie na HEALTH CHALLENGES CONGRESS, który odbędzie się w dniach 18-20 lutego 2016r w Katowicach. Kongres organizuje Rynek Zdrowia.

Materiały promocyjne, broszura – zachęcamy do zapoznania się.

———————————————————————-44/2016

Axa połyka Liberty Ubezpieczenia. Puls Biznesu.  23.12.2015. Liberty ma sprawny system współpracy z agentami, którego nie ma w Axa. Ta akwizycja może być impulsem do współpracy z nimi w całej francuskiej grupie – mówi Adam Pustelnik, Prezes firmy doradczej AhProfit.

Pełna treść artykułu część 1 oraz część 2.

———————————————————————-43/2015

Kierowcy zapłacą za reformy w medycynie. Puls Biznesu.  23.12.2015. Prezes Adam Pustelnik prognozuje, że na skutek gwałtownego podniesienia kwot, kierowcy będą unikać płacenia obowiązkowej składki. 

Pełna treść artykułu część 1 oraz część 2. 

———————————————————————-42/2015

Pramerica miała rację. Kryzys w polisach inwestycyjnych. Okiem eksperta. Puls Biznesu.  25.11.2015. 

Pełna treść artykułu z komentarzem Prezesa Adama H. Pustelnika.

———————————————————————-41/2015

Polecamy zestaw artykułów, komentowanych przez dr. Adama H. Pustelnika, dotyczących problematyki zdrowotnej i ubezpieczeniowej, które znaleźć można przez wyszukiwarkę Gazety Ubezpieczeniowej  (ponad 95 komentarzy i uwag do najważniejszych zagadnień): Gazeta Ubezpieczeniowa 2014-2015 

———————————————————————-40/2015

Wzięliśmy udział w November Credit & Collection Days, konferencji, która odbyła się w dniach 5-6.11.2015, w Hotelu Narvil Conference & SPA w Serocku. Wystąpienie Prezesa AhProfit – dr Pustelnika. Konferencja była poświęcona aktualnym problemom rynku zarządzania należnościami w Polsce i za granicą oraz przeciwdziałaniu ryzyka kredytowego.

Filmik z wydarzenia oraz galeria zdjęć (wybrane). Pełna galeria.

———————————————————————-39/2015

PZU wabi szpitale tańszymi ubezpieczeniami wzajemnymi. Nie chce zarobić? Komentarz dr. Adama H. Pustelnika. rynekzdrowia.pl, 16.11.2015. Pełna treść artykułu

———————————————————————-38/2015

W prywatnej opiece medycznej do zarobienia są miliardy. Perspektywy dla zdrowotnego biznesu z komentarzem i sugestiami dr. Adama H. Pustelnika. Dziennik, Gazeta Prawna, 28.05.2015, nr 102. Pełna treść artykułu

———————————————————————-37/2015

W ramach działalności grupy AhProfit prowadzonej przez Prezesa Adama H. Pustelnika istnieje wyodrębniona marka AhOffice – wspólnota biurowa  (www.ahoffice.pl). Celem jej istnienia jest pomoc przedsiębiorcom przez wynajem wyposażonych biur oraz dostarczanie niezbędnej infrastruktury biurowej dla zespołów pracujących projektowo lub na stałe (biura dla 2-6 osób i salki spotkaniowe dla 2 do 12 osób). Wśród klientów znajdują się obecnie: programiści, specjaliści od aplikacji, marketingu online, Wcześniej przedsiębiorcy i freelancerzy z zakresów: HRu, Pru, IT, graficy, konsultanci, szkoleniowcy, prawnicy. Wspólnota prowadzi także adresy rejestrowe/wirtualne. Informacji na temat dostępnych biur do wynajęcia oraz dotyczących rezerwacji sal konferencyjnych i szkoleniowych udziela Dyrektor Biura pod adresem e-mail: katarzyna.dudek@ahprofit.pl.

O przewadze biura lub biurka we wspólnocie więcej w materiale TVN24: Co-working inspiracją do tworzenia nowych biznesów.

———————————————————————-36/2015

Udział Prezesa dr. Adama H. Pustelnika oraz jednego z naszych konsultantów Piotra Deca w EUROPEJSKIM KONGRESIE GOSPODARCZYM, który odbył się w Katowicach w dniach 20-22.04. 2015. W czasie Kongresu odbyły się liczne biznesowe spotkania, w następstwie których jesteśmy na etapie składania ofert do kolejnych projektów. Do zobaczenia za rok! Broszura-fragment

———————————————————————-35/2015

Franchising. Jak uniknąć kryzysu w firmie? Komentarza do artykułu udzielił Prezes Adam H. Pustelnik. „Jednym z głównych grzechów polskich przedsiębiorców jest rozrzutność w czasach prosperity”. Marzec 2015. Artykuł

———————————————————————-34/2015

Puls Biznesu,  Okiem Eksperta. Dr Adam H. Pustelnik: „Oparcie rozwoju biznesu życiowego na mocnych fundamentach właściciela, jakim jest Poczta Polska, to świetny pomysł.”.  02.04.2015. Artykuł

———————————————————————-33/2015

Uczestnictwo (dr Adam H. Pustelnik) w charakterze prelegenta na Konferencji „Rekomendacja U a wytyczne w sprawie dystrybucji ubezpieczeń” – organizowana przez Puls Biznesu. 13.01.2015. Tytuł wystąpienia: Czy istnieją alternatywy dla współpracy pomiędzy ubezpieczycielami, a bankami?

———————————————————————-31/2014

Jedni się zadłużają, inni na tym zarabiają. Rzeczpospolita, 19.12.2014

Artykuł zawierający wypowiedź Piotra Drzewieckiego – konsultanta AhProfit. „Zyski zależą oczywiście od skuteczności firmy zarządzającej funduszem. Jest to inwestycja długoterminowa, minimum dwu-, trzyletnia. Może zapewnić co najmniej 20 proc. stopę zwrotu w ciągu trzech lat – szacuje Piotr Drzewiecki.” Artykuł

———————————————————————-30/2014

Prezes AhProfit – dr Adam H. Pustelnik – Prezesem Fabryki Maszyn w Leżajsku (www.fml.com.pl). 28.11.2014r. Plakat

  • Fabryka Maszyn Leżajsk Nowa Sp. z o.o. (FML) jest jedynym polskim i największym w tej części Europy producentem betonomieszarek samochodowych hydraulicznych, podzespołów, części zamiennych, liderem w produkcji wózków i ciągników akumulatorowych oraz agregatów prądotwórczych.
  • FML powstała w maju 1970 roku jako wydział filialny wchodzący w skład Kombinatu Przemysłowego Huty Stalowa Wola. W 1978 roku przekształciła się w samodzielny zakład. 1 kwietnia 1991 roku utworzone zostało przedsiębiorstwo państwowe podległe Ministerstwu Przemysłu Maszynowego i Hutniczego.
  • W dniu 1 października 1999 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone i powstała jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Skarbu Państwa.
  • Od dnia 28 listopada 2014 roku właścicielem FML jest grupa prywatnych udziałowców, z doświadczeniem z obszaru przemysłu, zarządzania ryzykiem, finansów, projektowym, optymalizacji procesów, IT. FML rozpoczęła nowy etap działalności opierając się na solidności i najwyższej jakości produkowanych wyrobów.

———————————————————————-29/2014

Dr Adam H. Pustelnik uczestniczył w Konferencji Lloyd’s Meets the Market, 25.11.2014.  

———————————————————————-28/2014

Uczestnictwo (dr Adam H. Pustelnik) w charakterze prelegenta na Konferencji ‘Wytyczne dotyczące likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych – rewolucja czy ewolucja’ zorganizowanej przez Kanclerza Akademii Finansów i Biznesu Vistula. 12.12.2014. Prezentacja 1 / Prezentacja 2

———————————————————————-27/2014

Puls Biznesu,  Okiem Eksperta. Trzeba się wyróżniać (w ubezpieczeniach), dr Adam H. Pustelnik. 17.11.2014. „Wszyscy ubezpieczyciele chcą sprzedawać w kanale multi-agencyjnym, co powoduje, że sprzedawanie ubezpieczeń w nim robi się coraz trudniejsze, bo jest w nim coraz mniej miejsca”. Cała wypowiedź:

 

———————————————————————-26/2014

X Forum Rynku Zdrowia odbędzie się 23-24 października 2014 r. w Warszawie, hotel Sheraton. Czynny udział Prezesa Adama H. Pustelnika w dyskusji: Ubezpieczenia szpitali – aspekty prawne i finansowe. X Forum Rynku Zdrowia będzie miało szczególny charakter. 25 lat od rozpoczęcia transformacji ustrojowej, 15 lat po wprowadzeniu zasad ubezpieczeniowego systemu w polskiej opiece zdrowotnej, wreszcie po 10 latach naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

http://www.rynekzdrowia.pl/Konferencje/X-Forum-Rynku-Zdrowia,142312.html

———————————————————————-25/2014

Podziękowanie za udział Pana Prezesa Pustelnika w konferencji „Perspektywy starości – wyzwania długowieczności”, która odbyła się w dniach 14-15 października 2014 r. w Warszawie. Podziękowanie

———————————————————————-24/2014

Konferencja „Bancassurance – praktyczne aspekty zastosowania Rekomendacji U i wytycznych KNF”, 7 – 8 października 2014r. w Hotelu Westin w Warszawie. PANEL DYSKUSYJNY: Jak bank ma zarabiać na bancassurance? Moderator dyskusji: dr Adam H. Pustelnik, Prezes Zarządu i Partner, AhProfit.

ZAGADNIENIA: „Treat Consumer Fairly” – co to znaczy w polskich realiach?

– Jak wysokość wynagrodzenia banku jest akceptowalna dla klienta?

– Modele współpracy – czy ubezpieczyciele nie zostaną zastąpienie przez innych usługodawców?

– Jakie produkty ubezpieczeniowo – bankowe przetrwają

Pełna ulotka informacyjna.

———————————————————————-23/2014

Konferencja: „Wytyczne IT dla zakładów ubezpieczeń – wyzwania czy konieczność”. 2 października, Warszawa, Centrum Ogrodowa 58.

Jak przygotować się do wdrożenia Wytycznych IT w bieżącym otoczeniu prawnym i w nowym reżimie. Wypłacalność II. PANEL DYSKUSYJNY: „Nowe technologie w codziennym funkcjonowaniu firm ubezpieczeniowych – atrakcyjne gadżety czy konieczność biznesowa?” – prowadzący dr Adam H. Pustelnik, Prezes Zarządu i Partner w firmie konsultingowej AhProfit. Udział przedstawicieli zakładów ubezpieczeń i firm IT oraz redaktora ekonomicznego z Pulsu Biznesu. Pełna ulotka informacyjna

———————————————————————-22/2014

Współpracujemy aktywnie z uczelniami. Prezes AhProfit Adam H. Pustelnik jest jednym z wykładowców w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Grono wykładowców

———————————————————————-21/2014

Wytyczne KNF – szansa na zmiany, czy koniec pewnej epoki polskich ubezpieczeń? Wspólna konferencja organizowana przez AhProfit Sp. z o.o  Sp. K oraz TG Doradztwo i Zarządzanie. 10.06.2014 Warszawa. 

Materiały dla uczestników, zdjęcia do zobaczenia w galerii

Projekt Wytycznych dla zakładów ubezpieczeń dotyczących dystrybucji ubezpieczeń opublikowany przez KNF 25 kwietnia br., jak twierdzą pomysłodawcy, ma na celu ujednolicenie standardów w zakresie prowadzenia działalności ubezpieczeniowej niezależnie od wykorzystywanego kanału dystrybucji. Jednak już pobieżna analiza tego dokumentu pozwala sformułować tezę, że: prawne, finansowe i organizacyjne skutki zaproponowanych przez KNF rozwiązań, w kluczowym dla sektora ubezpieczeniowego obszarze, mogą istotnie wpłynąć na sytuację finansową większości towarzystw ubezpieczeniowych i zmienić strategię ich dalszego rozwoju. Prowadzenie panelu dyskusyjnego: dr Adam. H. Pustelnik. Broszura konferencyjna

———————————————————————-20/2014

AhProfit wspiera działalność KRÓLEWSKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ, www.orkiestra-wilanow.pl. 

„Od siedmiu lat integrujemy środowisko kultury z biznesem i lokalną społecznością. Zbliżamy do muzyki w przyjazny sposób i pokazujemy jej piękno w wielu barwach. Wspólnie z nami, przy pomocy naszych Mecenasów misję tę realizują bardzo uzdolnieni młodzi muzycy. Do udziału w koncertach zapraszamy wybitnych solistów z Polski i zagranicy.”

———————————————————————-19/2014

Ubezpieczenia zdrowotne: O dodatkowych polisach na Europejskim Kongresie Gospodarczym. 12.05.2014r. 

Adam H. Pustelnik, ekspert rynku ubezpieczeniowego, ocenił, iż aktualnie brak woli wprowadzenia tego typu produktów ochronnych do systemu OZ. Podkreślił, że ubezpieczenia nie mogą funkcjonować równolegle do systemu i być jednocześnie jego dodatkowym źródłem wpływów. Stwierdził również, że im gorzej ma się system publiczny, tym lepiej ma się prywatny. Zdaniem eksperta, obecny poziom 2,5 mln posiadaczy komercyjnych abonamentów medycznych i 600 tys. właścicieli polis zdrowotnych (15% zatrudnionych) jest maksymalnym pułapem, jaki da się osiągnąć w przypadku prywatnych ubezpieczeń. Adam H. Pustelnik ocenił, że brak ustawy o dodatkowych polisach spowodował, iż ubezpieczyciele zaczęli brać sprawy w swoje ręce.

Gazeta Ubezpieczeniowa

———————————————————————-18/2014

Publikacja książkowa (zbiorowa). Ubezpieczenia zdrowotne a koszyki świadczeń. Przegląd rozwiązań (rok wydania 2011). Książka

———————————————————————-17/2014

EEC 2014: Finansowanie systemów ochrony zdrowia – wyzwania dla Polski i Europy. Galeria prelegentów

———————————————————————-16/2014

II Krajowe Forum Menadżerów ZOZ – MEDIMANAGER (archiwum, 2012r)

Pierwszą część obrad zamknęło wystąpienie dr Adama Pustelnika, Prezesa Zarządu AhProfit Sp. z o.o. który podjął temat „Podmiot leczniczy – ryzyka i szanse z perspektywy ubezpieczyciela”. Najpierw przedstawione zostały powody, dlaczego ubezpieczyciele niechętnie dają ochronę podmiotom leczniczym, oraz dlaczego w Polsce w ogóle nie ma ubezpieczeń zdrowotnych. Wiązało się to z kolejnym pytaniem, postawionym przez panelistę, o to czy w polskim systemie ochrony zdrowia jest miejsce dla firm ubezpieczeniowych. Koniec panelu poświęcony był kwestii Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, oraz czy jest ono panaceum na kłopoty sektora.

Wprowadzenie

Prelegenci

Wystąpienie Prezesa Pustelnika

———————————————————————-15/2014

Publikacje po Europejskim Kongresie Gospodarczym. Katowice 7-8-9.05.2014

Zaproszenie. Adam Pustelnik, ekspert rynku ubezpieczeniowego, rozwinął ten wątek dyskusji. Jego zdaniem, obecnie nie ma woli wpisania dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych w system. – Nie mogą funkcjonować obok systemu i być dodatkowym źródłem wprowadzania środków. Jeśli miałyby działać równolegle, to byłoby to ściganie się o te same pieniądze – mówił o tym, jakie powinno być miejsce dodatkowych ubezpieczeń w systemie, jeśli zostałyby wprowadzone.

www.rynekzdrowia.pl

Zakres tematyczny Kongresu

———————————————————————-14/2014

Puls Biznesu, Interrisk frontem do Kowalskiego. 23.04.2014. W opinii Adama Pustelnika, szefa firmy doradczej AhProfit, ekspansja na rynku ubezpieczeń indywidualnych wymaga wyróżnika, który skusiłby klientów do zakupu polisy tej, a nie innej firmy.

Więcej

———————————————————————-13/2014

Puls Biznesu,   Aviva wraca do gry. 09.04.2014. Okiem eksperta. Jest szansa na sukces. Adam H. Pustelnik, Prezes firmy konsultingowej AhProfit. Aviva ma sieć dobrze przeszkolonych agentów, która cechuje się dużą przedsiębiorczością. Kilka lat temu otworzyła im możliwość przekształcenia się w doradców finansowych i część z nich to wykorzystała. Zbliżenie

———————————————————————-12/2014

Puls Biznesu, Provident do pożyczki doda lekarza, 10.03.2014. Okiem eksperta. Trafiony pomysł. Adam H. Pustelnik, Prezes AhProfit. Do Providenta trafiają najczęściej klienci wykluczeni z większości usług finansowych. Żadna instytucja nie kieruje do nich oferty ubezpieczeń zdrowotnych, bo gdy ktoś bierze 5 tys. zł pożyczki na pól roku, to nie zapłaci 150 zł miesięcznie za polisę ubezpieczeniową. Więcej

———————————————————————-11/2014

Puls Biznesu, Poczta rusza z ofensywą ubezpieczeniową. 06.02.2014. Komentarz

———————————————————————-10/2014

RynekZdrowia.pl, Ubezpieczenia dodatkowe i pacjent z polisą pod szczególnym nadzorem. 06.02.2014

Adam H. Pustelnik wskazuje też, że jeśli pojawiające się w mediach szczegóły dotyczące założeń ustawy są prawdziwe, to można dostrzec intencję, aby prywatny pacjent mógł być obsługiwany dopiero wtedy, kiedy skończy się kontrakt z NFZ. Istnieje ryzyko, czy nie powstanie mechanizm jak najszybszego wykorzystania limitów przez placówki publiczne po to, żeby mieć wolne moce dla pacjenta prywatnego – zauważa prezes AhProfit.

http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczenia-zdrowotne/Ubezpieczenia-dodatkowe-i-pacjent-z-polisa-pod-szczegolnym-nadzorem,138103,4,1.html 

———————————————————————-9/2014

Dziennik Ubezpieczeniowy, Co znajdzie się w ustawie o DUZ? 12.02.2014

Resort zdrowia boi się, że zostanie posądzony o różnicowanie pacjentów. W mediach pojawiają się natomiast informacje o planach ministerstwa. Mówi się m.in., że niewyrobiony kontrakt z NFZ blokowałby realizację umowy z ubezpieczycielem, a kontrole przeprowadzane byłyby raz w miesiącu. Istniałby także zakaz osobnych wejść, sal, łóżek i sprzętu dla pacjentów prywatnych. Przepisy dotyczące warunków i zakresu ubezpieczenia miałyby zapobiegać wykluczeniu osób starszych. Adam H. Pustelnik, ekspert rynku ubezpieczeń oraz prezes AhProfit, podkreśla, że jeśli informacje o szczegółach założeń do ustawy o DUZ są prawdziwe, istnieje ryzyko, iż placówki będą jak najszybciej wykorzystywać limity, by zrobić miejsce dla pacjentow prywatnych.

http://dziennikubezpieczeniowy.pl/2014/02/06#rynek_84768 

———————————————————————-8./2014

Konferencja (Nie)jasnosci formalno-prawne na polskim rynku bancassurance w kontekscie Rekomendacji U. 12.02.2014. Pełna informacja

———————————————————————-7/2013

medexpress.pl, 12.09.2013

Ubezpieczenia zdrowotne w Polsce: Trzecia droga czy podróż bez celu. Przy okazji VIII edycji Międzynarodowego Sympozjum Evidence-Based Health Care pt. „HTA & Efficient Management of Basic Benefit Package”, którego głównym celem jest stworzenie platformy porozumienia wszystkich stron zainteresowanych powstaniem w Polsce optymalnego koszyka świadczeń zdrowotnych z solidnymi mechanizmami regulacyjnymi, warto po raz kolejny zastanowić się nad kwestią ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce. Mijają już ponad dwa lata od konferencji prasowej, podczas której Ministerstwo Zdrowia przedstawiło mediom ostatni oficjalny projekt Ustawy o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym.

http://www.medexpress.pl/start/ubezpieczenia-zdrowotne-w-polsce-trzecia-droga-czy-podroz-bez-celu/21137/

———————————————————————-6/2013

Rynekzdrowia.pl, 23.04.2013

Ubezpieczenia zdrowotne? Potencjał jest, ale to nadal marginalny rynek.  Jedna trzecia firm zadeklarowała (dane na koniec II kwartału 2012 roku), że uzyskanie rentowności produktu przewidywane jest w ciągu 1-2 lat, kolejna jedna trzecia ankietowanych odparła, że produkt zbliża się do granicy rentowności i rokuje mocno pozytywnie, według 22 proc. firm produkt wchodzi w fazę pełnej rentowności, ale zdarzają się wahania. Jedynie w ocenie 11 proc. firm produkt jest w pełni rentowny. Wydaje mi się, że prawdziwy obraz byłby jeszcze gorszy. Nie wiadomo do końca, co dokładnie oznacza deklaracja, że „wchodzimy w rentowność” – ocenia Adam H. Pustelnik, ekspert ds. rynku ubezpieczeniowego.

http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczenia-zdrowotne/Ubezpieczenia-zdrowotne-Potencjal-jest-ale-to-nadal-marginalny-rynek,129960,4.html

———————————————————————-5/2013

Puls Biznesu, 07.03.2013

Adam Pustelnik, prezes firmy konsultingowej AhProfit, podkreśla, że InPost i Poczta Polska, mimo że działają w tej samej branży, mają inny potencjał rozwoju produktów finansowych. Głównym atutem Poczty Polskiej jest sieć poza dużymi miastami, czyli na obszarach, gdzie sprzedaż ubezpieczeń jest niska i będzie się szybko rozwijać. O tym, że jest to rynek perspektywiczny, świadczy sukces MTU – podkreśla Adam Pustelnik. http://ahprofit.pl/assets/Press-cuts/20130307PULSBIZNESUINPOSTCHC100186403.pdf

———————————————————————-4/2013

Gazeta Ubezpieczeniowa, 02.01.2013

Dr Adam H.Pustelnik: „W firmach ubezpieczeniowych, którymi miałem przyjemność zarządzać, standardy zarządzania w sytuacjach kryzysowych zawsze były obecne. Nie wyobrażam sobie, żeby ubezpieczyciel był nieprzygotowany na katastrofę. Co nie znaczy, że nie ma nic do zrobienia w tym temacie. http://ahprofit.pl/assets/Press-cuts/GU022013POGODA.pdf

———————————————————————-3/2012

Gazeta Ubezpieczeniowa, 26.11. 2012

„Bardzo się cieszę, że promowany przeze mnie od jakiegoś czasu pomysł na Samorządowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych zyskuje coraz więcej poparcia i zrozumienia – powiedział „Gazecie Ubezpieczeniowej” dr Adam Pustelnik. – Cenne jest, że u jego podstaw nie leży już tylko wymuszona przez prawodawcę konieczność (idea stworzenia towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych pojawiła się w środowisku samorządowym na początku bieżącego roku w związku z wejściem w życie ustawy o działalności leczniczej, która nałożyła na szpitale obowiązek zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia na rzecz pacjentów, tak zwanego ubezpieczenia od zdarzeń medycznych), ale racjonalne, gospodarskie myślenie. Zasada wzajemności ubezpieczeniowej w odniesieniu do mienia samorządowego rzeczywiście może być źródłem istotnych oszczędności, a co więcej, będzie pobudzać społeczności lokalne do wzięcia większej odpowiedzialności za swoją lub oddaną w zarządzanie własność.”

http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=45552:czy-powstanie-tuw-terytorialny&catid=74&Itemid=124

———————————————————————-2/2012

Dziennik Ubezpieczeniowy 31.10.2012.

W. Paweł Kalbarczyk: „Bardzo trafnie i słusznie sytuację prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych skomentował Adam H. Pustelnik z AhProfit, który jako ekspert ubezpieczeń na pytanie dlaczego od 20 lat nie zmieniono systemu ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce odpowiedział „Zabrakło wiedzy, wyobraźni i woli”. Zgadzam się z tą opinią i dlatego pozwalam sobie na zaczerpnięcie owych trzech „w” do tytułu tego felietonu.”

http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczenia-zdrowotne/Adam-Pustelnik-dwie-drogi-do-systemu-ubezpieczen-zdrowotnych,124684,4.html

———————————————————————-1/2012

Były szef Signal Iduny doradzi mniejszym.

Usługi wielkiej czwórki są zarezerwowane dla międzynarodowych korporacji. Mniejszych firm na nie nie stać, a proponowane rozwiązania nie są dopasowane do ich specyfiki. Chcemy wypełnić tę lukę — tłumaczy Adam H. Pustelnik. (…).  http://ahprofit.pl/assets/Press-cuts/PulsBiznesu.pdf